A tak ještě k té Courseře….

blog courseraI když jsem dnes původně chtěla psát úplně o něčem jiném, přivší email z Coursery, aneb coursera.org, mě přivedl na jinou myšlenku.

Pamatuji si, že jsem se již o Courseře zmiňovala v jednom z mých prvním příspěvků, a to o tom, že „Projekt Coursera je portál seminářů a vyučování renomovaných amerických a kanadských univerzit, využívající technologií a připojení k internetu jako cesty informace od přednášejícího k libovolnému počtu studentů. Coursera nabízí volná vyučování a kurzy (tzn.: nepotřebujete být zapsán na jejich, nebo na jakékoli jiné univerzitě, ani splňovat žádné další požadavky, co je velmi důležité je, je kurzy jsou zadarmo) v oborech ekonomie, programování, zdraví, psychologie, a.j. v trvání 6 – 8 týdnů. Vyučující využívají především přednahraných přednášek, které si student může prohlédnout a) kdykoli, b) opakovaně, a cvičení, úkolů a zkoušek – vše online.”

O Courseře píši proto, že jsem několik jejich kursů (některé dokonce úspěšně :) absolvovala. Pojďme si tedy  povědět, jak to funguje.

Po velmi jednoduchém přihlášení “loginu” se Vám otevře svět univerzitních kursů a přednášek, na které se můžete zapsat. Protože je Coursera díky své organizovanosti a úspěchu braná světově renomovanými universzitami čím dál vážněji, kurzů vysoké kvality každým dnem přibývá.

Vlevo si všimněte, jak se Coursera rozrůstá o učební jazyky. Teď je jen na našich, českých univerzitách a vysokých školách udělat ten strašidelný krok do budoucnosti…

Také si všimněte všech možných odvětví, kam až síla a moc coursery dosahuje. Vybere si opravdu každý.

Pro nás smrtelníky má tento projekt následují cí výhody:

a/ je zadarmo (!!!)

b/ je časově více či méné flexibilní (samozřejmě jsou stanoveny “deadlines” pro dílčí projekty and kvízy, stejně tak jako pro finální projekt; časová “okna” pro splnění zmíněných úkolů jsou však víc než milosrdná)

c/ při úspěšném splnění požadavků kurzu dostanete certifikát, kterým se můžete pyšnit zarámováním a umístěním na strategickém místě ve vaší sborovně, kanceláři či ložnici. To je na vás.

courses available sections and languagesJak to tedy funguje: Většina kurzů je rozdělena do určitých časových a tematických bloků, ke kterým se pojí video přednášky, na které se můžete podívat kdykoli v průběhu celého kurzu, a materiály ke čtení a zpracování. Po každém časovém/tématickém úseku jsou zadány úkoly a úlohy k vypracování, některé kurzy jsou hodnoceny pomocí quizů.

 

 

 

 

blog coursera diplomaA tak, pokud se vám zadaří, jste za 6-8 týdnů hotovi a obdržíte certifikát o splnění kurzu renomované univerzity. Co vy na to? Zkuste to sami!

Coursera má v nabídce kurzy v angličtině, a pár už i ve španělštině, italštině, čínštině… Možná se proto trochu zapotíte, ale za takový certifikát s jedničkou to stojí, ne? :)

 

Mějte se techně,

Olča

Napsat komentář

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>