Youtube: a jste nahraní :)

Ve svém posledním příspěvku jsem slíbila se s vámi podívat na to, jak aktivně zacházet s youtube.com, jak vytvořit a nahrát video s například vaší přednáškou, nebo čímkoli, co byste mohli potřebovat. Tak se na to podíváme krok za krokem.

youtube hlavni stranka1.) Krok první: Otevřete www.youtube.com.

 

 

 

 

youtube jazykKdyby z jakéhokoli důvodu byl váš jazyk nastaven ne na češtinu, změnit to můžete kliknutím na jazykové nastavení dole (viz obrázek).

 

 

 

youtube detail prohlasovaciho jmenaV pravém rohu nahoře zjistěte, zda jste automaticky přihlášeni vaší emailovou adresou.

 

 

 

 

 

youtube jak se prihlasit detailPokud ano, a vyhovuje vám to, ok, pokud ne, anebo byste se rádi přihlásili jinou emailovou adresou, třeba takovou, kterou jste založili pro účel vašeho třídního blogu, pak se odhlaste, a znovu klikněte na „přihlásit se“.

 

 

 

 

youtube nahrat detailPřihlaste se tedy tou vaší zvolenou emailovou adresou, anebo si založte novou. Po přihlášení vás systém navede zpátky na stránky youtube. K nahrání videa klikněte na „nahrát“ nahoře uprostřed.

 

 

 

 

youtube nahrat jakoMělo by se vám otevřít toto okénko. Jak vám označený link radí, pokud chcete mít váš kanál pod jiným než vašim jménem, klikněte na něj.

Otevře se vám následující okénko.

 

 

 

youtube uzivatelske jmeno detailVyplňte jméno, které chcete používat a klikněte na „OK…“ modrý link.

 

 

 

 

 

2.) Krok druhý: Samotné nahrávání

youtube_my videos uploadPodívejte se pořádně na stránku, která se vám otevřela, pokud jste postupovali podle mého návodu :),(anebo prostě zdravým rozumem, že :).

 

 

 

 

 

youtube vytvareni videi natocitPodívejme se tedy na nabízené možnosti. Pokud nemáte někoho, kdo by vás natáčel, bude asi nejjednodušší, když použijete možnost youtube nahrát video prostřednictvím vaší webové kamery. Pokud máte webovou kameru, klikněte na „Natočit“ na obrázku.

 

 

 

 

youtube allow 1Po kliknutí se vám otevře toto: Změňte „Deny“ na „Allow“ kliknutím podle obrázku dole, a spusťte nahrávání.

 

 

 

 

 

Pokud nevlastníte webovou kameru, můžete se nahrát telefonem, fotografickým aparátem, tabletem, atd. Přehrávač vašeho videa by měl mít možnost tzv. „sdílení“ videa. To obvykle najdete jako jednu z možností po kliknutí na jednotlivé funkce na liště přehrávače nahoře.

youtube share on youtubeJako jedna z možností sdílení bude jistě youtube.

 

 

 

 

 

 

youtube publish your videoPo kliknutí na tuto možnost by vaše video mělo být přeformátováno tak, aby se na youtube dalo nahrát. Před konverzí vás youtube vyzve, abyste se přihlásili k vašemu youtube účtu. Udělejte to.

 

 

 

 

youtube publish your movie 2Pojmenujte a popište své video. Klikněte na „další“ („next„).

 

 

 

 

youtube share your video on youtube 2Vaše video se začne formátovat.

 

 

 

 

 

 

 

youtube upravit nahrana videaTakhle se vám nahrané video zobrazí ve vašem kanálu. Pokud ho chcete jakkoli změnit, přidat hudbu, atd, klikněte na „upravit„.

 

 

 

 

 

A máte to! Jak vám to šlo? Podělte se o zkušenosti!

A nezapomeňte, je to proces, a s každým videem to bude lepší :)

Jako další vám napíšu, jak na ten třídní blog, a hlavně, jak to vaše video použít!!!!

Takže se těšte,

mějte se techně,

Olča

 

Napsat komentář

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>